Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach.

Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach potrwa do niedzieli 11 sierpnia. Dla uczestników przygotowany został ciekawy program. Zlot to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Uroczysty apel rozpoczął jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR. Druhna komendantka hm. Małgorzata Siergiej złożyła meldunek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W apelu wzięło udział ponad 6000 osób, w tym zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, przyjaciele i sympatycy harcerstwa, delegacje zagraniczne oraz ponad 20 osoba reprezentacja ze Świnoujścia (V ŚDH Patria oraz 13 ŚDW Ptaki).

Po zakończonym apelu goście wyruszyli na zwiedzanie obozów. Uczestnicy z entuzjazmem pokazywali własnoręcznie przygotowane elementy obozowisk. Wystrój gniazd podkreśla regionalny charakter miejsc pochodzenia harcerek i harcerzy. W obozach można podziwiać ciekawe elementy zdobnictwa obozowego i pionierki – Świnoujscy harcerze zbudowali budowle przypominającą kształtem okręt jako symbol Pomorza Zachodniego.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że „Przyszłość zależy od nas. Przyszłość jest w naszych rękach”. Kolejnym punktem programu było ognisko, które zostało rozpalone przez młode pokolenie drużyn, należących do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich Rzeczypospolitej do których III Szczep Harcerski „Słowianie” jest kandydatem z racji 70-lecia istnienia jako środowisko harcerskie.

Dzięki synergii tradycyjnej konwencji z nietypowymi akcentami takim jak: inscenizacja bitew oraz zlotowa iluminacja wodna ognisko było wyjątkowym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Świętując trzydziestolecie organizacji w stuletniej historii harcerstwa, budując na tradycyjnych wartościach jesteśmy gotowi podejmować wyzwania współczesności.

Jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach (Mazury) potrwa do niedzieli 11 sierpnia. To wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Urokliwy leśny teren nad samym jeziorem Łańskim, niewielkie odległości do Olsztyna i Gietrzwałdu, to wspaniałe warunki do harcerskiego spotkania.

Na uczestników i gości czeka ciekawy program.

Spotkania z gośćmi m.in. z Julie Seton – najmłodszą wnuczką Ernesta Thompsona Setona (Czarnego Wilka), założyciela ruchu Woodcraftu i współtwórcy skautingu, Druhną Krystyną Małkowską wnuczką Założycieli Harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, ogniska zlotowe, spotkania w strefie instruktorskiej, gra miejska w Olsztynie, Jubileuszowe Igrzyska Sportowe ZHR. Działania wspólnej opisane są programie na naszej stronie internetowej http://www.zhr.pl/zhr30/.

Uroczysty apel rozpoczynający Zlot obył się 3.08.2019.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Zlot Trzydziestolecia ZHR

Pozdrawiamy – Czuwaj!
III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu
slowianie.com.pl


Tekst i foto. III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy CzarnegoDodaj komentarz