WOŚP – Znów spróbujemy pobić rekord!

16 października – w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie podejmie próbę bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Do udziału w wydarzeniu już zgłosiło się 205 instytucji.

Za nieco ponad miesiąc, 16 października, w samo południe, Fundacja WOŚP już po raz siódmy podejmie próbę bicia rekordu w pierwszej pomocy. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, obchodzonego od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

Rok temu w próbie bicia rekordu uczestniczyło 116 342 uczestników z 1142 instytucji z całego kraju. W tym roku, na niespełna tydzień po starcie przyjmowania zgłoszeń, mamy już zgłoszonych 26 197 osób z 205 instytucji. Do akcji dołączyć można aż do 16 października.

W wydarzeniu udział wziąć może każda instytucja i placówka, która posiada dostęp do fantomu. Jedną z najliczniejszych grup uczestników rokrocznie stanowią uczniowie placówek biorących udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program ten, prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku, dedykowany jest uczniom klas I-III szkół podstawowych i ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej inicjatywie blisko 3 mln dzieci poznały zasady pierwszej pomocy!

Jak wziąć udział w akcji bicia rekordu.
Jeśli chcesz zorganizować w swojej miejscowości rekord – poniżej znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Wypełnij go dokładnie, a następnie potwierdź zgłoszenie na dole strony. Pola nieobowiązkowe są oznaczone gwiazdką. Po zgłoszeniu sprawdź skrzynkę mailową. Wkrótce dostaniesz maila potwierdzającego Twój udział.

Formularz

Lista placówek i instytucji, które zgłosiły się do udziału w akcji dostępna jest tutaj.Dodaj komentarz