Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego w Świnoujściu

Masz pomysł na ciekawą inwestycję, która przydałaby się w naszym mieście? A może na wydarzenie/imprezę o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym?

Jeśli tak, to koniecznie złóż w tej sprawie wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Masz czas do 3 lipca 2019 r.

To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację zwycięskich wniosków radni przeznaczyli dokładnie 2 200 031,83 zł: trochę ponad 2 000 000 zł na projekty tzw. twarde (inwestycyjne) i 200 000,00 zł na miękkie (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym).

Koszt realizacji jednego projektu tzw. twardego nie może przekroczyć 1 000 000,00 zł, a miękkiego – 40 000,00 zł.
Wniosek musi mieć poparcie 30 osób. Przed złożeniem wniosku składający może swoją propozycję skonsultować merytorycznie z komórkami organizacyjnymi urzędu i jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy.

FORMULARZ WNIOSKU TUTAJ
LISTA POPARCIA TUTAJ
ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA TUTAJ
HARMONOGRAM BO 2020 TUTAJ

UCHWAŁA W SPRAWIE ZASAD I TRYBU PRZEPROWADZENIA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO TUTAJ
Wypełnione formularze wniosków, wraz z kompletem wymaganych załączników, należy złożyć w okresie: 12 czerwca – 3 lipca 2019 r., w następujący sposób:
1) osobiście;
2) elektronicznie;
3) za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

2. Formularze wniosków osobiście należy składać w zorganizowanych punktach:
– na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;
– w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;
– w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.

3. Wnioski w formie elektronicznej mieszkańcy Miasta składają przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz wniosku na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.

4. Formularze wniosków za pośrednictwem poczty tradycyjnej należy wysłać listem na adres Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem „Budżet Obywatelski – 2020: Projekt”. Za datę złożenia wniosku uważa się datę stempla pocztowego.

Zgodnie z harmonogramem przyjęte wnioski zostaną ogłoszone 10 września 2019 r. na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz BIP razem z kartą do głosowania i tego też dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 27 września 2019 r.

Załączniki tutaj

BIK UM ŚwinoujścieDodaj komentarz