Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

– Dzięki tej przystani dzieci i dorośli będą mogli spełniać swoje marzenia. Ma ona służyć przede wszystkim żeglarzom, ale będzie także wizytówką Waszej dzielnicy – mówił Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz do żeglarzy i mieszkańców Przytora i Łunowa podczas sobotniej (17 sierpnia) uroczystości otwarcia Przystani Łunowo.

Nowa przystań w Łunowie jest 18 mariną na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim i drugą w Świnoujściu.

– Od lat inwestujemy w naszą żeglarską chlubę, jaką jest przystań w Basenie Północnym. Dziś dochodzi kolejna, a to nie wszystko. Już rozpoczęła się budowa przystani kajakowej w Karsiborzu. Tam też inwestować będziemy w bazę rybacką. Do tego dochodzi przystań w Ognicy – wyliczył Prezydent Żmurkiewicz.

Marina w Łunowie od 17 sierpnia służy braci żeglarskiej. Od rana przypływały tu łodzie, po raz pierwszy cumując przy nowych pomostach. Po Wielkiej Strudze pływali młodzi pasjonaci żagli na optymistach. Nową marinę licznie przyszli obejrzeć mieszkańcy Przytoru i Łunowa.

– Cieszę się, że jesteśmy razem w naszej nowej, pięknej marinie. Dziękuję władzom miasta, że uwierzyli nam, iż to miejsce jest potrzebne. Wierzę, że będziemy jednym z ulubionych miejsc na szlaku żeglarskim szlaku, a Łunowo, Przytór i Karsibórz staną się turystycznymi perełkami. Dzięki za to od nas wszystkich – mieszkańców – mówił Sławomir Nowicki, radny z Przytoru.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystego otwarcia gremialnie weszli na taras znajdujący się na budynku administracyjno-socjalnym skąd podziwiali widoki na rozlewisko Świny. Będzie to zapewne jedna z zalet wyróżniająca tę marinę. Widać stąd zarówno wieżę kościoła w Lubinie jak i Karsiborzu.
Marina w Łunowie
Goście uroczystości biesiadowali jeszcze w nowej marinie jeszcze przez kilka godzin.

Nowa przystań kosztowała prawie 6,5 mln zł, z czego 1,8 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Pozdrawiam
Mariusz RabendaDodaj komentarz