To już jutro! VI Bieg Mikołajkowy w Policach

To już jutro miasto zamieni się w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek poprzebieranych osób za postacie z bajek, filmów, legend. W Policach odbędzie się VI Bieg Mikołajkowy, zgodnie z tradycją, na stołach wyścielonych białymi obrusami biegacze i zawodnicy Nordic Walking zajadać będą paszteciki, popijając je aromatycznym barszczykiem. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymają bogate pakiety startowe, kolorowe , świąteczne numery, niezwykły świąteczny medal oraz świąteczny kubek.

Dokładnie o godzinie 11:00 na 5-cio kilometrową trasę wyruszy barwny korowód popularnych kijkarzy.
W międzyczasie na stadionie na starcie ustawią się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania będą mieli 4x100m, niosąc przy tym świąteczne drzewko. Jest to jedyny tego typu wyścig na świecie, który odbywa się już po raz 3 w ramach Biegu Mikołajkowego w Policach i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskich klubów oraz firm, jednocześnie wspierających naszą imprezę.

Festiwal sportu rozpoczną najmłodsi uczestnicy – nasze krasnale – przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Ubrane w mikołajowe czapki dzielnie zmierzą się odpowiednio z dystansem 200 oraz 400 metrów, gdzie na mecie św. Mikołaj obdaruje ich pięknym medalem oraz słodkim, świątecznym upominkiem.
Tuż po zakończeniu biegów dzieci na starcie pojawią się ci, których chód i stukanie słychać w najgłębszych korzeniach drzew Puszczy Wkrzańskiej – zawodnicy Nordic Walking. Ci do pokonania będą mieli jedną pętlę, startując i finiszując na stadionie OSiRu w Policach. Ponad 400 kijkarzy po usłyszeniu strażackiej syreny wyruszy na trasę, aby jednocześnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i z drugiej strony doskonale się bawić.

O godzinie 12:00, również na sygnał syreny strażackiej na dwa razy dłuższym dystansie niż zawodnicy Nordic Walking wybiegnie ponad 1600 – osobowa grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, Prezentów i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób! Biało-czerwona fala pomknie na 10 kilometrów czystej zabawy i przyjemności, aby za linią mety otrzymać przepiękny kolorowy medal i zjeść pasztecika z barszczem.

żródło:   Biegam Bo Lubię Police

PS. Z uwagi, że jedzie liczna reprezentacja z naszego miasta (36 osób), wysyłamy naszego reportera, który uwieczni imprezę w obiektywie.