Radni złożyli wniosek o darmowe przejazdy dla mieszkańców Świnoujścia.

Półtora roku temu świnoujscy radni poparli uchwałą pomysł darmowych przejazdów uczniów stacjonarnych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Prezydenta Miasta i Dyrektora Komunikacji Autobusowej. Dzięki tej decyzji uczniowie mogą za darmo korzystać ze świnoujskiej miejskiej komunikacji autobusowej.

Klub Radnych „Wybieram Świnoujście” złożył wniosek do budżetu na rok 2020, w którym zwracają się do Prezydenta Janusza Żmurkiewicza z prośbą o przeanalizowanie możliwości zwolnienia z opłat za Komunikację Autobusową wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Radni liczą, na pozytywną decyzję, pamiętając z jak dużą aprobatą spotkała się podjęta decyzja przy reformie oświaty zwalniającej dzieci i młodzież z opłat za korzystanie z Komunikacji Autobusowej na terenie Świnoujścia.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie takiego udogodnienia spowoduje w dużej mierze zwiększenie korzystania z Komunikacji Autobusowej, co przyczyni się również do zmniejszenia emisji CO² w Naszym Uzdrowisku, a aspekt społeczny i ekonomiczny będzie znacznie większy niż finansowy – piszą radni w swoim wniosku.


Komunikacja autobusowa


Pod wnioskiem podpisali się :
Marek Niewiarowski
Leon Ryszard Kowalski
Magdalena Ilczuk
Aneta Zdybel
Grzegorz KossDodaj komentarz